Jak starać się o upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka zdobyła w minionym okresie dostrzegalne zainteresowanie ze strony osób zadłużonych i nie ma się, czemu dziwić.

Według bowiem specjalistów z branży finansowej i prawnej obecnie jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeśli chodzi o kłopoty ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem napomknąć, iż do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od chwili jej wprowadzenia skorzystało tylko kilkadziesiąt osób w skali całego naszego państwa.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane procedury. Aktualnie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla zwykłego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk tylko w kto może ogłosić upadłość konsumencką pierwszym półroczu tego roku z możności ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Dużo osób (szczególnie tych nadmiernie zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest dla nich dobrym wyjściem.

Należy przyznać że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie rozpocząć życie o przysłowiowego zera (warto, albowiem wtrącić, iż przeprowadzanie upadłości łączy się nierzadko z licytacją majątku, jaki posiada dłużnik w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Jak starać się o upadłość konsumencką?”

Leave a Reply

Gravatar